Letnie Igrzyska WZ LZS


Spała

Letnie Igrzyska WZ LZS to jedna z najważniejszych imprez sportowych w województwie łódzkim, nie mogą umknąć prawdziwym pasjonatom sportu. W roku 2019 odbędą się 09 czerwca w Łękińsku- gmina Kleszczów, Stadion LKS "Omega" Kleczczów. Dyscypliny w których, będzie można sprawdzić swoje umiejętności to:

Koszykówka- występują drużyny 3 osobowe(+1 rezerwowy), gra toczy się na 1/2 boiska.

Piłka nożna- Drużyny 12 osobowe. W grze bierze udział 5 zawodników. Mecze rozgrywane będą na boisku (42m x 25m), bez spalonych. Gra w obuwiu miękkim.

Piłka Siatkowa- Występują drużyny 3 osobowe + 1 rezerwowy na boisku trawiastym o wymiarach (9x9) - mężczyźni, (7x7) - Kobiety.

Przeciąganie liny- Startują drużyny 5 osobowe + 1 rezerwowy w obuwiu płaskim, nie można startować w kolcach, korkach i tzw. obuwiu strażackim.

Biegi przełajowe- 2004 rocznik i młodsi 1000m
2002-2003 rocznik 2000m
2000 rocznik i starsi 3000m

Klub, gmina lub powiat może wystawić dowolną liczbę zawodników/czek, punktują dwie najlepsze osoby z wystawionej reprezentacji. Dzieki temu, że nie ma limitu wystawionych osób w danej konkurencji impreza ma charakter masowy. Dzieci mogą zobaczyć jak wyglądaja profesjonalne zawody, mogą rywalizować przy tym czerpiąc frajde z aktywności fizycznej. Oczywiście dla osób najbardziej utalentowanych w danej dycyplinie czekają nagrody- puchary i medale.


Krajowe Zrzeszenie LZS
Promuje Łódzkie
Centralny Ośrodek Sportu
Ministerstwo Sportu i Turystyki
czerwony