Apel do polskiego środowiska sportowego

Apel do polskiego środowiska sportowego Szanowni Państwo, Prezesi polskich związków i klub6w sportowych,

mija drugi tydzień bohaterskiej walki Ukrainy o wolnosć. Jest to jednocześnie czas niesłychanego zrywu solidarności polskiego społeczeństwa z uchodźcami z Ukrainy. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, instytucje państwowe, pozarządowe oraz samorządy starają, się w tej sytuacji zapewnić warunki systemowej pomocy wszystkim poszkodowanym.

 

Każdy dzień wojennej agresji Rosji na Ukraine przynosi tragedie, śmierć i cierpienia niewinnych ludzi, co rodzi konieczności niesienia pomocy ofiarom. Masowy napływ uchodzc6w z Ukrainy spowodował jednocześnie nadzwyczajną, ofiarność naszego społeczeństwa -bez zaangazowanie organizacji obywatelskich i wolontariuszy.

………….

W obecnej chwili jednak szczeg6lnie potrzebujemy wolontariuszy do pomocy na dworcach kolejowych i autobusowych, w punktach recepcyjnych, a takie w punktach zakwaterowania tymczasowego. Potrzebne są grupy złożone z kilku, kilkunastu osób (np. czlonków danego klubu, sekcji i ich przyjaciół) z wyznaczonym liderem gotowych podjąć prac wolontariusza na 6-8 godzin w określonych przez siebie terminach.

Linki:

Apel

Podpis