Świetne wyniki naszego zrzeszenia na XXIV Ogólnopolskim Pieszym Zlocie Ekologicznym Bory Tucholskie 2022

W dniach 23-25 września w miejscowości Tleń pośród malowniczych okolic Borów Tucholskich odbył się XXIV Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny. Celem tej organizowanej od wielu lat imprezy jest poznawanie walorów turystyczno-krajoznawczych Borów Tucholskich, edukacja ekologiczna uczestników zlotu czy też popularyzacja pieszej turystyki kwalifikowanej wśród mieszkańców wsi, w tym zwłaszcza
młodzieży szkolnej. Do Tlenia zjechało wielu adeptów turystyki z całego kraju. Zlot ten miał też w sobie cześć polegającą na rywalizacji i w tej rywalizacji reprezentantom naszego województwa poszło bardzo dobrze. W programie przewidziane były konkursy wiedzy oraz konkurs drwali polegający na cięciu piłą kawałka drewna na czas, w tej konkurencji drużyny składały się z dwóch osób. Zacznijmy od konkursu „Obraz krajoznawczo turystyczny Borów”, tutaj dwa miejsca na podium zdobyli nasi reprezentanci startujący w kategorii szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajął Kacper Major (drużyna Tygrysy) z powiatu piotrkowskiego inkasując 17 punktów, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Nisztela (drużyna Podklasztorze) zawodniczka ta także wywodzi się z powiatu piotrkowskiego, Aleksandra zdobyła w tym konkursie 5 punktów. Płynnie przechodzimy do następnego konkursu wiedzy „Rzeki, jeziora i lasy w Polsce”. Co ciekawe w tym konkursie wyniki naszych reprezentantów z kategorii szkół podstawowych, są bliźniaczo podobne do tych z poprzedniego konkursu, na najwyższym stopniu podium stanął bowiem reprezentant drużyny „Tygrysów” Mateusz Olczyk, Mateusz zdobył 11 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast zawodnik drużyny „Podklasztorze” Łukasz Krześniak, Łukasz zainkasował 9 punktów. W kategorii „open” w której wystartować mógł już każdy I miejsce zajęła Małgorzata Turniak z powiatu piotrkowskiego, reprezentantka drużyny „Gryf”, pani Małgorzata zdobyła aż 14 punktów! Kolejnym i zarazem ostatnim konkursem wiedzy był konkurs o nazwie „Rozpoznaje drzewa, rośliny, zwierzęta” tym razem naszym młodym adeptom turystyki udało się ostatecznie wywalczyć jedno miejsce na podium, brązowy medal zdobył Jakub Różycki z drużyny „Podklasztorze”, zdobył on 4 punkty. Kategoria open przyniosła nam w tym konkursie jeszcze jedno miejsce na podium, Lena Szulc z drużyny „Gryf” wywalczyła brąz, tak jak jej młodszy kolega Jakub, pani Lena zdobyła w tym konkursie 5 punktów.

W klasyfikacji generalnej konkursów XXIV Zlotu Ekologicznego drużyna „Podklasztorze” z powiatu piotrkowskiego zajęła II miejsce inkasując łącznie 30 punktów, wielkie brawa!

Ostatnim elementem rywalizacji na zlocie był popularny wśród wielu „Konkurs Drwali” w tym konkursie nasi zawodnicy spisali się fenomenalnie reprezentujący powiat łódzki wschodni panowie piłowali zdecydowanie najszybciej z całej stawki, kończąc cięcie w imponującym czasie 28 sekund, warto to odnotować ponieważ drugi najszybszy czas w konkursie nie był nawet blisko czasu naszych reprezentantów (46 sekund Kujawsko-Pomorskiego). Wielkie brawa dla naszych panów!

Ostatecznie w klasyfikacji wojewódzkiej Łódzkie zajęło 2 miejsce inkasując 94 oczka, w klasyfikacji powiatowej trzecie miejsce zajął powiat piotrkowski zdobywając 96 punktów.

Dobra zabawa, sportowa rywalizacja i poznawanie walorów ekologicznych Borów Tucholskich, to wszystko miało miejsce w Tleniu, gratulujemy naszym zawodnikom i liczymy, że w przyszłym roku nasze wyniki na zlocie będą tylko lepsze.