Bardzo dobre wyniki klubów naszego Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski Młodzików/Młodziczek u15 w podnoszeniu ciężarów

W dniach 21-23.10.2022 w Sokołowie Podlaskim odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików/Młodziczek U15 w podnoszeniu ciężarów, w zawodach wzięło udział 57 klubów z całego kraju, w tym 6 z Województwa Łódzkiego wszystkie należące do naszego Zrzeszenia. Były to: LKS Omega Kleszczów, LKS Dobryszyce, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, LKS Opocznianka Opoczno, LKS Kurnos Drugi oraz LKS Burza Burzenin.  Jak każdy pewnie wie podnoszenie ciężarów to jedna z dyscyplin w której nasze klubu odnoszą największe sukcesy, nasze kluby wyszkoliły już wielu mistrzów i mistrzyń ale to zdecydowanie nie koniec, powoli nadchodzi czas kolejnego pokolenia ciężarowców i te mistrzostwa są tego świetnym dowodem. Przedstawmy teraz nasze najlepsze wyniki:

Zaczynamy od kobiet i kategorii 76kg. gdzie drugie miejsce wywalczyła Róża Siwczyk z LKS Omega Kleszczów, Róża była druga zarówno w rwaniu (53kg) jak i podrzucie (65kg), łącznie dało jej to 118 pkt. w dwuboju i 141,50 pkt. w klasyfikacji Sinclaira.

Przechodzimy do kategorii +81kg. Tutaj mamy kolejny srebrny medal tym razem zdobyty przez reprezentantkę KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, Barbarę Karolak, zawodniczka z Konstantynowa była druga w rwaniu (64kg), i druga w podrzucie (81kg), dzięki tym wynikom w dwuboju zdobyła 145pkt. i 163,52 w klas. Sinclaira.

Płynnie przechodzimy do chłopców gdzie zaczynamy od kategorii 49kg. W tej kategorii trzecie miejsce zajął Daniel Długoszewski, z LKS Dobryszyce, Daniel był drugi w rwaniu (56kg) i trzeci w podrzucie (71kg). Łącznie Daniel uzyskał 127 pkt. w dwuboju, do drugiego miejsca zabrakło mu naprawdę niewiele, (drugi zawodnik miał 128 pkt). Reprezentant Dobryszyc zdobył 216,48 w klas. Sinclaira.

Idziemy dalej, w kategorii 96kg. brązowy medal zdobył Mikołaj Tatara z LKS Omega Kleszczów, Mikołaj by trzeci w rwaniu (75kg) i trzeci w podrzucie (97kg). Łącznie w dwuboju zdobył on 172 pkt. oraz 198,88 w klas. Sinclaira.

Naszą klasyfikację kończymy z przytupem, w kategorii +96kg, Mistrzostwo Polski zdobył Adem Sejdija z LKS Omega Kleszczów, wielkie gratulacje! Adem pozostawił swoich konkurentów daleko w tyle, wygrywając zarówno rwanie (96kg) jak i podrzut (120kg)! Nasz mistrz zdobył 224,32 pkt. w klas. Sinclaira.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej nasze Województwo zajęło 5 miejsce na 16 startujących.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom a także oczywiście ich trenerom, rodzicom i wszystkim którzy przyczyniają się do ich sukcesów. Jesteśmy pewni, że to zaledwie początek ich wspaniale zapowiadających się karier, jesteśmy z was dumni!

 

Na zdjęciu Amer Sejdija wraz z trenerem Sebastianem Ołubkiem

fot. Facebook Sebastian Ołubek