XII NIEPODLEGŁOŚCIOWY MARATON MTB WIERUSZÓW

11 listopada 2022 roku. Przepiękny dzień na radosne świętowanie Dnia Niepodległości, wspaniały dzień na kolejne ,bo już 12 ściganie w Wieruszowie.

Po dwóch latach przerwy rowery wróciły na ścieżki maratonu w Wieruszowie i lasach Pieczysk , Grześki, Klatki, Przywór i Czastar.

Na starcie zawodów stanęło w sumie 156 zawodniczek i zawodników, w tym 22 na dystansie dziecięcym. Wszyscy ukończyli wyścig.

Po raz pierwszy WZLS wzięło udział w maratonie jako jeden z organizatorów, w rywalizacji LZS wzięło udział 18 zawodników ( 7 kobiet  i 11 mężczyzn ). W tej rywalizacji triumfowali  wśród kobiet na dystansie MINI Aleksandra Szukała WKK WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM a na MEGA Magdalena Zawierta WKK  WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM. Wśród mężczyzn najlepsi byli na MINI Sławomir Graca LKS PASJONAT DANKOWICE  a na dystansie MEGA Stanisław Nowak WKK WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym sportowo-patriotycznym wydarzeniu i jesteśmy pewni, że w przyszłym roku znów wszyscy zobaczymy się w Wieruszowie!

 

Fot: https://www.facebook.com/fotorowermtb