Piotr Grela zdobył złoty medal na XI Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach

W miniony weekend odbyły się XI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Młodzi zapaśnicy walczyli w Hali Sportów Walki im. Mariana Tałaja w Koszalinie.

W sobotę miało miejsce oficjalne otwarcie i walki eliminacyjne, natomiast w niedzielę po walkach finałowych przyszedł czas na uroczystą dekorację. Podczas mistrzostw zjechały się drużyny z całej Polski.  W mistrzostwach udział brało aż 225 zawodników.

Nasze zrzeszenie reprezentował Ludowy Klub Sportowy Łódzka Akademia Zapasów, wszyscy zawodnicy z LKS-u walczyli bardzo dzielnie. Rywalizacja o medale odbyła się w 12 kategoriach wagowych 35kg, 38kg, 41kg, 44kg, 48kg, 52kg, 57kg, 62kg, 68kg, 75kg, 85kg i 100kg. W ostatniej z kategorii zawodnik z naszego zrzeszenia Piotr Grela zdobył złoty medal! Piotr pokazał się ze świetnej strony i sprawił, że cały LKS ŁAZ może być dumny. Gratulujemy tego wspaniałego sukcesu zarówno jemu jak i jego trenerom, brawa też dla reszty chłopców z LKS ŁAZ którzy walczyli podczas tych mistrzostw bardzo dzielnie.

Warto zaznaczyć, że Województwo Łódzkie zajęło 3 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.