1 Marca odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bujnach

Wczoraj 1.03.2023 podczas Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół CKZ w Bujnach odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Nasze zrzeszenie z dumą mogło współorganizować to wspaniałe patriotyczne wydarzenie🇵🇱
Bieg poprzedzony był apelem poświęconym historii bohaterskiej walki żołnierzy podziemia antykomunistycznego o wolną i demokratyczną Polskę.
Po zakończonym apelu, na terenach zielonych wokół szkoły rozpoczął się bieg. Trasa wynosiła symboliczną odległość 1963 metrów, to właśnie w 1963 roku w zasadzce SB zginął bowiem ostatni czynnie walczący żołnierz wyklęty na ziemiach Polskich Józef Franczak ps. „Lalek”. W biegu brali udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, oraz wiele innych szkół i drużyn sportowych które licznie zjechały do Bujen.
Tego typu bieg to nowoczesna forma patriotyzmu i rozpiera nas wielka duma widząc jak wielu młodych ludzi chcę taką nowoczesną formę patriotyzmu uprawiać, widząc to możemy być pewni, że pamięć o naszych Bohaterach nigdy nie zginie.
Po biegu przyszedł czas na dekorację, najlepszych biegaczy którzy otrzymali puchary, upominki oraz wielkie brawa od wszystkich zebranych.
Na każdego kto ukończył bieg czekał także okolicznościowy medal ufundowany przez nasze Zrzeszenie ❤️💚
Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tym pięknym wzruszającym wydarzeniu, gratulujemy Zespołowi Szkół CKZ w Bujnach świetnej organizacji całego wydarzenia, jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy w nim pomóc i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy!