Dobre wyniki naszych zapaśników na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach młodzików w stylu wolnym — Plewiska/Komorniki

W dniach 17-18 marca w Komornikach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach młodzików w stylu wolnym. Startowało 104 zapaśników z 23 klubów reprezentujących 10 województw. Zawodnicy rywalizowali w 12 kategoriach wagowych. Stoczono 164 walki, aż 101 z nich zakończyło się położeniem na łopatki. Najlepiej obsadzone wagi to 41 kg (18 zawodników) i 44 kg (14 zawodników). Młodzi zapaśnicy z naszego zrzeszenia walczyli bardzo dzielnie i nie wyjechali z Mistrzostw z pustymi rękami.

W kategorii 57 kg. Wicemistrzostwo Polski LZS wywalczył Filip Masłowski (LKS Łódzka Akademia Zapasów)

W kategorii 68kg. Wicemistrzostwo Polski LZS zdobył Michał Gosiński (LKS Łódzka Akademia Zapasów)

W kategorii 100kg. Wicemistrzostwo Polski LZS wędruje do Mikołaja Grendasa (LKS Łódzka Akademia Zapasów)

Zawodnicy LKS ŁAZ mogą być z siebie bardzo dumni, drugie miejsce w kraju przy tak mocnej konkurencji to naprawdę imponujące osiągnięcia, oczywiście jest sportowa złość bo złoto w każdym przypadku było bardzo blisko ale z pewnością poskutkuje to tylko cięższą pracą i jeszcze lepszymi wynikami w przyszłości.

Ale to nie koniec medali zdobytych przez naszych zawodników, dwa brązowe krążki wywalczyli zapaśnicy z ULKS 28 we Włyniu!

W kategorii 52kg brąz zdobył Mateusz Ubycha (ULKS 28 we Włyniu)

W kategorii 85kg trzecie miejsce zajął Ksawery Sołtysiak (ULKS 28 we Włyniu)

Gratulujemy naszym zawodnikom i ich trenerom, dziękujemy, że tak pięknie nas reprezentujecie! LZS są z was dumne!