Świetne wyniki ULKS „28” we Włyniu na dwóch imprezach rangi krajowej!

W ostatnią sobotę 14 maja reprezentanci ULKS „28” we Włyniu rywalizowali podczas Pucharu Polski młodzików i kadetów w Nowinach koło Kielc. W turnieju wzięło udział ponad 500 uczestników z 57 klubów z całej Polski. Mistrzostwa te są jednym z etapów kwalifikacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku tego roku w Tallinie, do tychże mistrzostw zakwalifikowały się już dwie zawodniczki ULKS-u  Justyna Komza i Karolina Marczak a trzy kolejne dzięki świetnym występom w Pucharze Polski mają na to coraz większe szanse.

Ola Marczak na najwyższym stopniu podium w kategorii do 35kg.

Jako pierwsza startowała Ola Marczak w kategorii do 35kg i we wspaniałym stylu pokonała konkurencję, zgarniając złoto. W Pucharze Polski zawodnicy mogą startować także w wyższej kategorii i z takiej możliwości skorzystali wszyscy zawodnicy z Włynia. Ola startując w kategorii do 40kg, wykazała się wielkim hartem ducha i wywalczyła brązowy medal. Następnie do walki przystąpiła kolejna reprezentantka ULKS-u Marcelina Sobczak w kategorii do 45kg, nie pozostawiła rywalkom złudzeń i pewnie sięgnęła po złoto, następnie Marcelina wystartowała w kategorii do 50kg, gdzie zdobyła brązowy medal. Występy Marceliny przyciągnęły sporo uwagi, do tego stopnia, że to właśnie ona spośród wszystkich zawodniczek udzieliła wywiadu dla Radia Kielce, jesteśmy przekonani, że nie ostatniego w jej karierze. 🙂  Jako trzecia do rywalizacji przystąpiła Maja Piątkowska, która startując w swojej koronnej kategorii do 55kg, dokonała kilku złych wyborów i zajęła „dopiero” piąte miejsce. Marcelina jednak jak na prawdziwego sportowca przystało, szybko wyciągnęła wnioski z wcześniej popełnionych błędów i startując już w kategorii do 60kg, okazała się najlepsza i to właśnie ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Przez fakt, iż zawodniczka z Włynia to najstarszy rocznik „młodzika” mogła startować ona także w wyższej kategorii wiekowej – kadetkach, pomimo tego, że przeciwniczki Mai były o rok, dwa a czasem nawet trzy lata starsze od niej to i tak udało jej się zwyciężyć i z dumą stanąć na najwyższym stopniu podium. Dzięki tak świetnym wynikom (sześć medali, cztery złote, dwa brązowe) ULKS „28” we Włyniu uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji młodziczek w Pucharze Polski, jest to bez dwóch zdań historyczne osiągnięcie tego klubu. Bardzo dobrze zaprezentował się też jedyny młodzik ULKS-u na tym turnieju Mateusz Ubycha, który w swoim debiucie w Pucharze Polski w kategorii do 45kg wywalczył trzecie miejsce.

Oprócz Pucharu Polski w tym samym miejscu odbywały się także Igrzyska Dzieci w Sumo pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, w których drużyna z Włynia także brała udział. ULKS wystawił sześciu zawodników i zdobył sześć medali (trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe). W kategorii do 26kg w finale spotkały się dwie zawodniczki z Włynia Hania Kaźmierczak i Amelka Boczek ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła młodsza Hania i to ona mogła cieszyć się ze złota a Amelka musiała zadowolić się srebrnym medalem. Następnie w kategorii do 35kg przystąpiła Oliwia Piątkowska która w świetnym stylu wywalczyła złoto. Brąz w kategorii wagowej do 55kg zdobyła Antonina Bogusławska. W grupie chłopców w kategorii do 29 kg świetnie walczył Dawid Janiszewski który dzięki wygraniu wszystkich pojedynków zgarnął złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanął także w kategorii do 32kg Szymon Piątkowski.

W sumie ULKS „28” we Włyniu wystawił 11 zawodników, zdobył 13 medali z czego 7 złotych! Jest to ogromny sukces zawodników, trenerów i całej społeczności związanej z sumo we Włyniu.