Łódzkie LZS z jedenastoma medalami na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce U18 i U20 w Białymstoku

W dniach 3-5 czerwca na stadionie BOSiR-u w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce U18 i U20. W Mistrzostwach startowało ponad 700 zawodników i zawodniczek z całego kraju! Reprezentanci Województwa Łódzkiego zaprezentowali wysoki poziom i pomimo ogromnej konkurencji udało im się przywieźć 11 medali.

Najwięcej medali zdobyła ekipa MUKS Park Zduńska Wola, wrócili oni do swojej miejscowości z pięcioma medalami (1 x złoty, 1 x srebrny i 3 x brązowe). Po dwa medale zdobyła drużyna LUKS Boguszyce (1 x złoty i 1 x srebrny) oraz UKS Błyskawica Domaniewice ( 2 x srebny medal), z jednym medalem wracają LKS Żelazny Running Opoczno ( srebrny medal) oraz LKS Omega Kleszczów (złoto).

A tak prezentują się wyniki naszych atletów w poszczególnych konkurencjach i kategoriach:

Kategoria U 18 kobiet

W biegu na 400 metrów z wynikiem 57,98 na drugim miejscu uplasowała się  Martyna Karolczuk z LUKS Boguszyce, Martyna brała także udział w biegu na 800 metrów w tej samej kategorii wiekowej, tym razem jednak zdeklasowała przeciwniczki i ustanawiając swój rekord życiowy (2:14.34) została mistrzynią kraju! Wielkie gratulacje dla Martyny, jest to bez dwóch zdań ogromny sukces młodej biegaczki.

Kategoria U 18 mężczyzn

W biegu na 800 metrów wicemistrzostwo wywalczył Mikołaj Gancarz z LKS Żelazny Running Opoczno (1:57.44). To nie koniec dobrych wyników Łódzkiego LZS w tej kategorii, w biegu na 3000 metrów zawodnik LKS Omega Kleszczów Maksymilian Zawiślak nie pozostawił przeciwnikom złudzeń i to właśnie on zdobył złoto (8:41.27). Nasze sukcesy nie kończą się tylko na biegach, trzecie miejsce w trójskoku zdobył Jędrzej Kotowski (13.10) z MUKS Park Zduńska Wola. MUKS w tej kategorii wiekowej mógł pochwalić się jeszcze jednym sukcesem, w rzucie młotem (5kg) Wiktor Kruszwic wywalczył brązowy medal.

Kategoria U 20 kobiet

W tej kategorii zawodniczki z naszego zrzeszenia zdobyły łącznie 3 medale, co ciekawe wszystkie srebrne, były to:  Zuzanna Kowalczyk z MUKS Park Zduńska Wola w rzucie młotem (4kg), Julia Perzyńska z UKS Błyskawica Domaniewice w skoku wzwyż, Julia zdobyła także srebrny medal w rzucie oszczepem!

Kategoria U 20 mężczyzn

Tutaj popis dał Szymon Gabrysiak który zdobył dwa medale, brązowy za skok w dal i złoty który wygrał w trójskoku, reprezentujący barwy MUKS Park Zduńska Wola zawodnik dał LZS naprawdę spory powód do dumy!

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zawodników i zawodniczek którzy reprezentowali nasze zrzeszenie na tych mistrzostwach i mamy nadzieję, że w przyszłym roku medali będzie tylko więcej. LZS są z was dumne!