Marcel Błaszczyk i Eliza Brzęczek z medalami na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym

W dniach 17-18 czerwca w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym w kategorii młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec.  W turnieju rywalizowało ponad 200 zawodników z całej Polski.

Na turnieju obecni byli prezes Rady Głównej LZS Mieczysław Kazimierz Baszko, ksiądz prof. Edward Pleń, wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas i przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Janusz Sypiański.

Rywalizacja na tym ważnym turnieju była ogromna, rozegrano ponad 380 gier podczas których nikt nie odstawiał paletki i każdy walczył do utraty tchu. Ostatecznie nasze zrzeszenie może poszczycić się dwoma medalami zdobytymi przez naszych zawodników złotym i brązowym. Oba medale zdobyli zawodnicy z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Brąz w kategorii młodzieżówek wywalczyła Eliza Brzęczek która po ciężkich bojach stanęła na trzecim stopniu podium. Złoto w kategorii kadetów wywalczył niezawodny Marcel Błaszczyk który w finałowym pojedynku pokonał 3:1 Artura Gromka z KSTS Warmia Lidzbark Warmiński. Warto zaznaczyć, że Marcel będzie wkrótce reprezentował nasz kraj w zbliżających się Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Belgradzie które odbędą się w dniach 6-15 lipca, będziemy trzymać kciuki i mamy nadzieję, że i z tej imprezy Marcel wróci z medalem!

Marcel Błaszczyk na najwyższym stopniu podium

Gratulujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw i jesteśmy dumni, że tenis stołowy jest w naszym zrzeszeniu tak silny!

(Zdjęcia: Facebook MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka)