Świetne wyniki zawodników z naszego zrzeszenia na XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów

W dniach 7-10 lipca w Zamościu odbył się finałowy turniej XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Olimpiada była jednocześnie mistrzostwami Polski do lat 17. W zawodach prawie 200 zawodników i zawodniczek z całego kraju, jak zawsze na OOM poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Pomimo ogromnej rywalizacji zawodnicy z naszego zrzeszenia przywieźli z OOM cenne krążki.

Niezawodna Oliwia DrzazgaUMLKS Radomsko w kategorii juniorek 49kg zgarnęła złoty medal, dodatkowo Oliwia okazała się najlepsza w punktacji Sinclaira! W kategorii 81kg klubowa koleżanka Oliwii Katarzyna Kozera także stanęła na najwyższym stopniu podium, dziewczyny z Radomska naprawdę pokazały klasę na tegorocznej olimpiadzie. Natomiast jeśli chodzi o chłopców to w kategorii Juniorów 73kg srebrny medal wywalczył Krystian Burza z LKS Dobryszyce, natomiast w kategorii 81kg jego klubowy kolega Dawid Majsy pokonał wszystkich konkurentów i wraca do Dobryszyc ze złotym medalem. W kategorii 89kg srebro zdobył Karol Karolak z KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Wielkie gratulacje dla naszych medalistów, trenerów i naszych wspaniałych klubów które wychowują tych niesamowitych sportowców. LZS są z was dumne!

Fot: Facebook KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki