WLKS z Wieruszowa na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim xco, xrc, short track

W dniach od 22.07 do 24.07.2022 w miejscowości Boguszów-Gorce w Sudetach na Dolnym Śląsku miały miejsce Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. W zawodach brali udział reprezentanci WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team, czyli jednego z klubów który jest beneficjentem tegorocznej edycji programu „Wiodące Ludowe Kluby Sportowe” w skrócie WLKS. Drużyna z Wieruszowa od piątku 22.07 zaczęła zawody z rangą Mistrzostw Polski w Short Track, (jest to krótka pętla na której zawodnicy ścigają się co najmniej 20 minut). W elicie kobiet WKK reprezentowała Magdalena Zawierta, która po fantastycznej walce uplasowała się na bardzo wysokim 9 miejscu w kraju. W elicie mężczyzn startował Stanisław Nowak, który po bardzo dobrym starcie i utrzymywaniu się na 5 pozycji doznał niestety kontuzji kolana i ostatecznie zakończył wyścig na wciąż bardzo wysokim 11 miejscu. Wielkie brawa za walkę! W niedzielę 24.07 rozpoczął się wyścig główny o medale Mistrzostw Polski w MTB XCO, najpierw w wyścigu towarzyszącym startowali juniorzy młodsi, najlepszy wynik osiągnął Wojciech Puzio który zajął 52 miejsce, startujący po raz pierwszy w tej odmianie kolarstwa Tomasz Dębiak zajął 59 lokatę a Dawid Łysek przyjechał na metę zaraz po Tomaszu. W tej kategorii startowało najwięcej zawodników. Tego samego dnia o 13:30 na starcie elity kobiet U23 stanęły Patrycja Zawierta i Magdalena Zawierta po bardzo zaciętej walce dziewczyny osiągnęły naprawdę świetne wyniki Patrycja zajęła 4 miejsce natomiast Magdalena 5. O godzinie 15:30 przyszedł czas na start elity mężczyzn w której startował Stanisław Nowak, w najmocniejszej kategorii na tegorocznych zawodach zawodnik WKK zajął bardzo wysokie 10 miejsce!

Serdecznie gratulujemy całej drużynie, wszystkim zawodnikom oraz trenerom bez których te sukcesy nie byłyby możliwe. LZS są z was dumne!

Źródło i Fot: Facebook WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team