Trzy srebrne medale Mistrzostw Polski KZ LZS zdobyte przez Zawodników z Pabianic.

W dniach 3-4 września w Koźminku (woj. Wielkopolskie) odbywały się mistrzostwa Polski KZ LZS w kolarstwie szosowym dla kategorii junior młodszy i młodzik. Zawodnicy klubów z naszego zrzeszenia spisali się na tych mistrzostwach naprawdę dobrze, zawody najlepiej ułożyły się dla ekipy PTC Pabianice która z Koźminka wyjechała z trzema srebrnymi i jednym brązowym medalem Mistrzostw Polski, inne drużyny naszego zrzeszenia także osiągnęły dobre wyniki na tych mistrzostwach czego dowodem jest chociażby brązowy medal zawodniczki KS Społem Łódź w kategorii młodziczek. Zacznijmy jednak od trzech srebrnych krążków kolarzy z Pabianic. W jeździe indywidualnej na czas na drugim stopniu podium stanęli Miłosz Szwed w kategorii junior młodszy i Jan Bajdor w kategorii młodzik, a w wyścigu ze startu wspólnego Kacper Chudy dołożył trzeci srebrny medal. Podczas jazdy indywidualnej na czas świetny wynik osiągnęła juniorka młodsza Maria Klamut z KS Społem Łódź która wywalczyła drugie miejsce. Przejechanie trasy 11,1 km zajęło Marii 17:12,24 min. Z kolei w kategorii w młodzików którzy do przejechania mieli trasę 5,1 km po brązowy medal sięgnął Jan Bajdor z Pabianic. Wśród młodziczek na trzeciej lokacie uplasowała się z kolei Katarzyna Bułeczka z KS Społem Łódź.

Zawodnicy z naszego zrzeszenia świetnie poradzili sobie na tych mistrzostwach oprócz wielu medali zajęli też dużo wysokich lokat i pokazali, że kolarstwo w Łódzkim naprawdę ma się dobrze! Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich startujących zawodników i zawodniczek z naszego zrzeszenia!