Świetne wyniki zawodników i zawodniczek z naszego zrzeszenia podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów!

W dniach 4-6 listopada w Nowym Tomyślu (woj. Wielkopolskie) odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w podnoszeniu ciężarów. Jako że ciężary to w naszym zrzeszeniu dyscyplina w której sukcesy przychodzą wyjątkowo często tak też patrzyliśmy z podekscytowaniem na to jakie wyniki osiągną nasi zawodnicy i zawodniczki. Z dumą możemy ogłosić, że po raz kolejny pokazali oni na co ich stać, mamy w naszych szeregach mistrzów i mistrzynie! Z dumą spójrzmy na poszczególne wyniki.

Zaczynamy od pań i kategorii 45kg, złoty medal zdobyła w niej Sylwia Wawrzeczko z Omegi Kleszczów, Sylwia była pierwsza zarówno w rwaniu(57) jak i w podrzucie(76), zdobywając łącznie 133 punkty w dwuboju i 222,18 pkt. w klas. Sinclaira

Przechodzimy teraz do kategorii 49kg. gdzie niezawodna Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko po raz kolejny pokazała swoją wielką klasę i zdobyła Mistrzostwo Polski. Zarówno w rwaniu (68) jak i w podrzucie (90!) Oliwia nie miała sobie równych. Dało to łącznie 158 pkt. w dwuboju i 250,03 w klasyfikacji Sinclaira.

Tym razem jesteśmy w kategorii 76kg i znów mamy złoto w tym wypadku za sprawą Marii Karolak z KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, Maria była pierwsza w rwaniu (90) i w podrzucie(108). Zdobyła 198 pkt w dwuboju i 239,74 pkt w Sinclairze.

Czas na kategorię 81kg gdzie srebro zdobyła Klara Cieślak z LKS Dobryszyce, Klara była druga w rwaniu(70) i podrzucie(95). Dało jej to 165 pkt w dwuboju i 190,74 w Sinclairze. Brawo za walkę do końca Klara!

Płynnie wkraczamy do kolejnej kategorii tym razem 87kg tutaj wicemistrzostwo kraju wywalczyła Katarzyna Kozera z UMLKS-u Radomsko. Zawodniczka z Radomska w rwaniu (81) i podrzucie(103) ustąpiła tylko jednej zawodniczce a przegrała naprawdę ledwie o włos. Ten wynik jest tym bardziej imponujący jeśli weźmiemy pod uwagę, że Katarzyna była w swojej kategorii najmłodsza. Łącznie zdobyła 184pkt w dwuboju i 209,24 w klas. Sinclaira.

Teraz czas na panów, w tym przypadku zaczynamy od kategorii 73kg gdzie brązowy medal zdobył Dawid Majsy z LKS Dobryszyce. Dawid był trzeci w rwaniu(116) i podrzucie(141). Dało mu to łącznie 257pkt w dwuboju i 332,00 w klas. Sinclaira.

Przechodzimy do kategorii 89kg gdzie Wicemistrzem Polski został Patryk Barański reprezentujący barwy LKS Dobryszyce. Patryk był drugi w rwaniu(142) i podrzucie(162). Dzięki tym wynikom zdobył 285 pkt. w dwuboju i 355,74 w klas. Sinclaira. Walka była naprawdę zacięta i do mistrzostwa brakowało Dawidowi bardzo niewiele.

Ostatecznie nasze województwo reprezentowane wyłącznie przez kluby z naszego zrzeszenia zajęło 6 miejsce w kraju!

Trzy złote medale, trzy srebrne i jeden brązowy, jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zawodników i zawodniczek z naszego zrzeszenia który brali udział w tych mistrzostwach.