Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym U20. Wielki sukces sportowy i organizacyjny LKS Łódzkiej Akademii Zapasów!

W dniach 21-22 kwietnia w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym U20. Gospodarzem i głównym organizatorem zawodów był nasz klub LKS Łódzka Akademia Zapasów, współorganizatorem było oczywiście nasze Wojewódzkie Zrzeszenie. Startowało 140 zawodników z 55 klubów (w tym 44 kluby naszego Zrzeszenia) reprezentujących 15 województw. Klasyfikację klubową wygrał LKS Łódzka Akademia Zapasów przed WLKS Nowe Iganie i KS Lotnik Wrocław, wojewódzką mazowieckie przed łódzkim i dolnośląskim. W mistrzostwach stoczono 230 walk, najwięcej zawodników startowało w wagach: do 65 kg — 19, do 70 kg — 18 i do 79 kg — 17.

Złote medale zdobyli zawodnicy LKS Łódzkiej Akademii Zapasów: w kat. 86kg. Filip Błaszczyk, w kat. 97kg. Taron Shahyinyan oraz w kategorii 125kg. Ksawery Kamiński. Wielkie gratulacje !

Srebrny medal zdobył zawodnik nowego klubu w naszym zrzeszeniu, Wszebor Chmielewski (kat. 79kg.) zawodnik ten reprezentuje barwy UKS Master Łódź.

Wielkie gratulacje dla Ludowego Klubu Sportowego Łódzkiej Akademii Zapasów, oraz pana Ryszarda Leśniewskiego za świetną organizację mistrzostw! Jesteśmy dumni, że zapasy w naszym zrzeszeniu tak wspaniale się rozwijają.