Województwo Łódzkie wygrało XXVI Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Białymstoku!

Czas podsumować Igrzyska w Białymstoku❗ 💚❤
Zacznijmy od tego, że przez dwa dni zdobyliśmy łącznie 8️⃣7️⃣‼️ medali😱
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, zawodniczkom trenerom i trenerkom którzy byli przez te 3 dni z nami, to dzięki wam udało nam się powtórzyć zeszłoroczny sukces ze Słubic 💪 Jesteście absolutnie najlepsi w kraju 💚❤
A teraz czas na to na co każdy czeka, wyniki 😃 zaczynami od bloku sportowego który został absolutnie ZDOMINOWANY przez nasze województwo 💪
W klasyfikacji punktowej zdobyliśmy aż 6️⃣2️⃣8️⃣ punktów❗ Nad drugim Podlaskim mamy ponad 2️⃣0️⃣0️⃣ punktów przewagi😲
Najpierw przenosimy się do Łap, tam właśnie odbywały się zawody w podnoszeniu ciężarów. Zgodnie z oczekiwaniami wygrywamy je jednogłośnie💪
W klasyfikacji wojewódzkiej zajmujemy 1️⃣ miejsce z przewagą aż 7️⃣7️⃣😱 punktów nad drugim miejscem❗️
W klasyfikacji klubowej 1️⃣ miejsce zdobywa LKS Dobryszyce/LKS Omega Kleszczów PC 💪
Łącznie w podnoszeniu ciężarów zdobyliśmy 1️⃣8️⃣ medali (7️⃣ x🥇, 8️⃣ x🥈i 3️⃣ x🥉) 🔝
Teraz czas na zapasy🤼, w tym roku nasza reprezentacja w tej dyscyplinie była jeszcze mocniejsza niż w poprzednich latach, wzmocnieni zawodnikami z dwóch nowych klubów wygraliśmy klasyfikację punktową z przewagą 5️⃣2️⃣ oczek nad drugim mazowieckim🔝
Klasyfikacja medalowa to kolejny absolutny pokaz siły i łącznie 3️⃣0️⃣‼️ medali (9️⃣ x🥇, 9️⃣ x🥈 i 1️⃣2️⃣ x🥉)
Kolejna jest lekka atletyka🏃‍♂️ gdzie po raz kolejny nasze kluby zaprezentowały się fenomenalnie wygrywając klasyfikację wojewódzką💪💪
W klasyfikacji klubowej drugie miejsce w kraju zajął MUKS Park Zduńska Wola którego wyprzedził tylko gospodarz Klub Sportowy Podlasie 🤝
W klasyfikacji medalowej zajęliśmy wysokie miejsce zdobywając aż 2️⃣0️⃣❗️ medali (6️⃣ x🥇 7️⃣ x🥈 7️⃣ x🥉)
MUKS Park Zduńska Wola 8️⃣ medali (1️⃣ x🥇, 4️⃣ x🥈i 2️⃣ x🥉) 🔝
UMLKS Pegaz Opoczno 6️⃣ medali (2️⃣ x🥇,3️⃣ x🥈,1️⃣ x🥉) 🔝
LUKS Boguszyce 3️⃣ medale (1️⃣ x🥇, 2️⃣ x🥉) 🔝
Blok sportowy kończymy na zmaganiach w siatkówce plażowej gdzie 3️⃣ 🥉miejsce w kraju zajęła para Cyprys-Walczewski z LKS Gałkówek, brawo panowie💪
Blok rekreacyjny to kolejne sukcesy łódzkiego gdzie w klasyfikacji punktowej zajęliśmy 2️⃣ miejsce w kraju (248,5 pkt.) Bardzo mało brakowało do 1️⃣ miejsca, zaledwie 5,5 pkt 😒
W klasyfikacji medalowej także uplasowaliśmy się na drugiej pozycji zdobywając łącznie 5️⃣ medali (3️⃣ 🥇i 2️⃣🥉)
🥇Złoty medal KAJA Opoczno (piłka nożna kobiet)
🥇Złoty medal Gmina Opoczno GLKS Inter Sławno (piłka nożna mężczyzn)
🥇Złoty medal Michał Lewiak (konkurs wiedzy o Województwo Podlaskie)
🥉Brązowy medal UKS Fuks Sulejów (siatkówka na trawie mężczyzn)
🥉Brązowy medal Rada Wojewódzka WZLZS (trójbój władz)
Na koniec jeszcze oczywiście blok integracyjny w którym w klasyfikacji punktowej jesteśmy najlepsi w kraju❗️ Zdobywamy też najwięcej medali ze wszystkich województw bo aż 1️⃣3️⃣ 🔝 (2️⃣ x🥇, 7️⃣ x🥈 i 4️⃣ x🥉)
W bloku tym reprezentowali nas zawodnicy i zawodniczki Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie oraz LZS Sieradz🔝