Zawodniczki ULKS „28” we Włyniu z dwoma srebrnymi medalami na Mistrzostwach Europy Sumo w Krotoszynie

W dniach 1-4 września w Krotoszynie odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorów oraz Młodzieżowców do lat 21 i 23 w sumo. W turnieju brali udział sumici z wielu europejskich drużyn między innymi z Azerbejdżanu, Gruzji, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Litwy, Węgier, Bułgarii, Estonii, Grecji, Niemiec i Norwegii. Pośród nich nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów Polski, wśród nich były zawodniczki z Włynia Justyna Komza i Karolina Marczak, Justyna startowała w grupie wiekowej do lat 23 a Karolina w grupie seniorek.

Co ciekawe mistrzostwa miały oryginalnie odbyć się w Rosyjskim Kazaniu ale z przyczyn oczywistych zostały one temu miastu odebrane i przeniesione właśnie do Krotoszyna

Justyna przystąpiła do walki w kategorii do 50kg, znakomicie zaczęła mistrzostwa pokonując na swojej drodze między innymi reprezentantkę Azerbejdżanu a także aktualną mistrzynię Polski i Europy w tej kategorii wiekowej Martę Gruszkiewicz. Te wyniki są tym bardziej imponujące jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż reprezentantka Włyńskiego ULKS-u ma dopiero 18 lat. Dopiero w finałowej walce uległa zawodniczce z Ukrainy i ostatecznie zakończyła zmagania na drugim miejscu. Wicemistrzostwo Europy to niesamowity sukces z którego może być dumny nie Włyń ale i całe nasze województwo!

Drugą sumitką z Włynia która startowała na tych mistrzostwach była Karolina Marczak, Karolina startująca w kategorii wagowej do 55kg powtórzyła wynik swojej klubowej koleżanki i też wraca z Krotoszyna ze srebrem. To nie koniec podobieństw w występach naszych dwóch zawodniczek bo co ciekawe Karolina w finale tak jak Justyna została pokonana przez reprezentantkę Ukrainy. Walka była naprawdę zacięta i mało brakowało a to właśnie nasza zawodniczka skończyła by ze złotem, brakowało naprawdę niewiele aczkolwiek wicemistrzostwo to wciąż niesamowity sukces.

Gratulujemy ambicji, umiejętności i zaangażowania zarówno Karolinie jak i Justynie, jesteśmy z was niesamowicie dumni i liczymy, że waszych sukcesów będzie tylko więcej!

 

(Na zdjęciu Justyna Komza)