Maksymilian Zawiślak z LKS Omega Kleszczów zwycięzcą biegu City Trail w Łodzi

8 stycznia 2023 w parku Baden-Powella w Łodzi po raz czwarty już zorganizowany został bieg City Trail.

Fenomenalny wynikiem podczas tych zawodów popisał się zawodnik z Łękińska Maksymilian Zawiślak, pomimo bardzo dużej i mocnej konkurencji (w biegu brało udział 266 zawodników) to właśnie zawodnikowi reprezentującemu barwy LKS Omegii Kleszczów udało się dobiec na linię mety jako pierwszemu. Maksymilian pokonał trasę 5 km. biegu w fenomenalnym czasie 16:35.

– Jestem bardzo zadowolony ze swoich startów w tym sezonie, ponieważ za każdym razem udało mi się pobiec zgodnie z planem. Czuję, że mógłbym jeszcze wyśrubować mój rekord życiowy na łódzkiej trasie, ale poza pierwszym startem nie przygotowywałem się pod bieg na czas. Każdy z biegów mnie wiele nauczył. Podczas pierwszych zawodów udało mi się pokonać całą trasę samotnie, walcząc jedynie ze zmęczeniem. Mój drugi start odbywał się w niekorzystnych warunkach, lecz udało mi się pokonać trasę w zadowalającym czasie. Trzeci bieg był biegiem typowo po zwycięstwo, które udało mi się osiągnąć – mówił po biegu Maksymilian Zawiślak, zwycięzca biegu i klasyfikacji generalnej.

Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia i jesteśmy pewni, że tego typu sukces sprawi, że nasz mistrz będzie miał tylko większą motywację do ciężkiej pracy i głód kolejnych sukcesów.

 

Źródło i foto: citytrail.pl