Festiwal GOKSiR Grassroots 2023

Przez trzy dni od 6 do 8 stycznia w halach sportowych w Gminie Maków i Gminie Godzianów Szkółka Piłkarska GOKSiR Lipce Reymontowskie zorganizowała Festiwal Piłki Nożnej GOKSiR GRASSROOTS -„Piłka dla wszystkich”.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Adam Kaźmierczak Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Marek Mazur Prezes Rady Wojewódzkiej Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi, Marek Sałek Wójt Gminy Lipce Reymontowskie oraz Anna Czajka Przewodnicząca Rady Gminy Lipce Reymontowskie.

Festiwal rozgrywany był w duchu idei GRASSROOTS – „Piłka dla wszystkich”. Klasyfikację zastosowano jedynie w najstarszych rocznikach biorących udział w wydarzeniu, każdy uczestnik i uczestniczka otrzymał/ła pamiątkowy złoty medal a każda drużyna biorąca udział w Festiwalu otrzymała wspaniały pamiątkowy puchar. W najmłodszych kategoriach nie prowadzona była żadna klasyfikacja końcowa, jak wie każdy kto interesuje się piłką w tych kategoriach wiekowych wynik jest marginalny, najważniejszy jest rozwój i dobra zabawa a tego na Festiwalu nie brakowało.

Popatrzy teraz na trochę suchych liczb, w tym niesamowitym sportowym wydarzeniu wzięło udział 476 zawodników i zawodniczek, 47 drużyn piłkarskich z Województwa Łódzkiego, 7 roczników wspaniałych młodych sportowców (2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017)

To właśnie dzięki takim inicjatywom młodzi adepci i adeptki futbolu mogą pielęgnować i rozwijać swoją pasję do tego wyjątkowego sportu. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu festiwalowi wiele nieodkrytych talentów będzie mogło zaświecić jeszcze jaśniej, wielu nieprzekonanych zawodników zrozumie jak wielką frajdą jest piłka nożna a ich rodzice zobaczą, że sport to jedna z najlepszych dróg do samorozwoju młodych ludzi.

 

 

Foto i info: Facebook Szkoła Pikarska GOKSiR Lipce Reymontowskie