Złoty medal Kacpra Chudego i 6 miejsce Województwa Łódzkiego podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym w Pruszkowie

W dniach 4-6.03.2023 na obiekcie Areny Pruszków odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w konkurencji Omnium dla kategorii junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, orlik i orliczka. Zawody te były również Pucharem Polski dla kategorii junior, juniorka, orlik, orliczka elita i elita kobiet.

Podczas Mistrzostw Polski KZ LZS w kategorii juniorów młodszych złoty medal w wyścigu tempowym wywalczył Kacper Chudy PTC DSV Pabianice, który cały wielobój Omnium skończył tuż za podium na miejscu 4.

13 miejsce Omnium wywalczył Jakub Maciejewski z PTC DSV Alpina Pabianice.

Wśród juniorek młodszych, na miejscu 11 Omnium ukończyła Anna Samecka z KS Społem SUUS Central Łódź, 17 była Maja Kaflak KS Społem SUUS Central Łódź, a na miejscu 20 uplasowała się Katarzyna Bułeczka z KS Społem SUUS Central Łódź.

W kategorii Orliczek 8 miejsce w Omnium zajęła Barbara Gorzkiewicz z KS Społem SUUS Central Łódź.

W Omnium juniorek, miejsce 5 wywalczyła Maria Klamut KS Społem SUUS Central Łódź, miejsce 16 Pola Błońska z KS Społem SUUS Central Łódź.

W juniorach, na miejscu 21 w Omnium rywalizację zakończył Dominik Wróbel z PTC DSV Pabianice.

Wyniki z Omnium były również zapisane do klasyfikacji Pucharu Polski w konkurencjach torowych.

Dzięki walce i ogromnemu zaangażowaniu zawodniczek, zawodników i trenerów województwo łódzkie zajęło VI miejsce w klasyfikacji województw Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Poza tym zawodnicy i zawodniczki z województwa łódzkiego rywalizowali w ramach Pucharu Polski w pozostałych konkurencjach torowych.

I tak, w wyścigu drużynowym na dochodzenie , drużyna PTC DSV Pabianice, jadąca w składzie : Dominik Wróbel, Igor Rydzyński, Szymon Kosuń i Antoni Sokół wywalczyła miejsce drugie.

W sprincie drużynowym kobiet open KS Społem SUUS Central Łódź wystawiło dwie drużyny, przy czym drużyna nr 1 w składzie: Barbara Gorzkiewicz, Anastazja Wilijewicz i Natalia Wężyk uplasowała się na miejscu 5, a drużyna nr 2 w składzie: Matylda Głowacka, Maria Klamut i Pola Błońska zajęła miejsce 6.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie, na 2 km 4 miejsce zajęła Maria Klamut z KS Społem SUUS Central Łódź , a 14 była Pola Błońska z KS Społem SUUS Central Łódź.

Juniorzy rywalizowali na dystansie 3 km i tu 11 miejsce zajął Igor Rydzyński z PTC DSV Pabianice.