Świetne wyniki klubów z naszego zrzeszenia podczas Mistrzostw Polski Z LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17 kobiet i mężczyzn — Ciechanów 2023

W dniach 18-21 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów U15 i U17 kobiet i mężczyzn. Zawody trwały cztery dni (od rana do wieczora), zgromadziły 285 zawodników i zawodniczek.

Jak zawsze na tego typu zawodach nasze zrzeszenie wystawiło bardzo silną reprezentację która jak zawsze nie zawiodła, nasza ekipa wróciła z Ciechanowa z workiem medali i bagażem nowych cennych doświadczeń. Popatrzmy teraz na poszczególne wyniki:

U15 kobiety

kat. 64kg. srebrny medal wywalczyła Oliwia Kopka (LKS Omega Kleszczów)

kat. 76kg. mistrzostwo zdobyła Kamila Kmita (LKS Opocznianka Opoczno)

kat . +81kg. mistrzostwo zdobyła Barbara Karola (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki)

U15 mężczyźni

kat. +96kg. wicemistrzostwo polski LZS wywalczył Damian Skóra (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki)

U17

W klasyfikacji klubowej kobiet trzecie miejsce w kraju zajął LKS Dobryszyce

W klasyfikacji klubowej mężczyzn trzecie miejsce zajęła LKS Omega Kleszczów

W punktacji województw Łódzkie uplasowało się na trzecim miejscu.

Sześciokrotnie rekordy kraju biła w rwaniu, podrzucie i dwuboju w kat. 81 kg Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko, ostatecznie obecne wynoszą — rwani 80 kg, podrzut 100 kg, dwubój 180 kg.

U17 kobiety

kat. 81kg. mistrzynią zrzeszenia została Katarzyna Kozera (UMLKS Radomsko)

U17 mężczyźni

kat. 49kg. złoty medal zdobył Borys Michalczyk (LKS Dobryszyce) Borys startował jako jedyny w tej kategorii wagowej.

kat. 67kg. srebro zdobył Iwo Juszczuk (LKS Dobryszyce)

kat. 73kg. wicemistrzostwo wywalczył Oliwier Ołubek (LKS Omega Kleszczów)

kat. 89kg. mistrzem zrzeszenia został Imer Sejdija (LKS Omega Kleszczów)

kat. +102kg. srebrny medal zdobył Adem Sejdija (LKS Omega Kleszczów)

kat. +102kg. brązowy medal zdobył Tomasz Rzeźnik (LKS Opocznianka Opoczno)

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom zdobytych medali, doświadczeń i dziękujemy za to jak wspaniale nas reprezentujecie!